Вторник, 07 июня 2016 19:22

Лучшие торговые марки 2015 года

marca anului 2015Торгово-промышленная палата Молдовы подвела итоги конкурса "Торговая марка 2015 года".

За престижное звание «Торговая марка года – 2015» боролись 60 зарегистрированных на рынке Молдовы торговых марок. Большинство заявок было подано на участие в номинациях «Фаворит  года» и «Выбор потребителя».  В зависимости от полученных результатов, победители получили серебряную, золотую медали и  «Золотой Меркурий» - высшую награду конкурса.

IMG 2874

Полный список лауреатов премий "Торговая марка года", "За достижения в области качества" и "Произведено в Молдове":

MARCA COMERCIALĂ A ANULUI

Nr.

Denumirea mărcii



Proprietarul/

distribuitorul

Conducător

Nominația APRECIEREA CONSUMATORILOR



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

1.

Panilino

Medalia de Aur



SC „Panilino” SRL

Director

Guzun Sergiu

2.

DALBA

Medalia de Aur



I.M. “Sudzucker Moldova” SA

Spicherul Comitetului de Conducere – Dr. Alexander Koss

3.

Rifero

Medalia de Aur



SRL “Vioniservice”

Director

Rotaru Ion

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII DE SĂNĂTATE ȘI FRUMUSEȚE

5.

SYNEVO

Medical Laboratory Servicies Adding value to the diagnostic

Medalia de Aur



ÎCS ”Laboratorul Medical-Synevo” SRL

Director general-Șevcenco Andrei

6.

Sanatoriul

,,Nufărul Alb”

Medalia de Aur



Sanatoriul ,,Nufărul Alb” SRL

Director general –medic șef Scutelnic Vasilii

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL ENERGETICII ȘI CONSTRUCȚIILOR

7.

Gama-Color

Medalia de Aur



FPC CHETON GRUP SRL

Director Zincenco Andrei

CATEGORIA – MĂRFURI ȘI SERVICII PENTRU CASĂ

8.

TANDEM

Medalia de Aur



”Ilcotex-Prim” SRL

Director General –

Sau Corneliu

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

9.

Linella

Medalia de Aur



   Moldretail Group SRL



Director general-Dl Cristian Gunther Morath

10

Akuratti

Medalia de Argint



Enima Grup SRL

Director – Alina Beliciuc



Nominația MARCA LOCALĂ



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

13.

AUR ALB

Medalia de Aur



Combinatul de Cereale AUR ALB SA

Director general

Curu Alexandr

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII DE SĂNĂTATE ȘI FRUMUSEȚE

14.

Vitapharm

Medalia de Argint



VITAPHARM-COM SRL

Director general – Croitor Serghei

Nominația DEBUTUL ANULUI



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

15.

ROBBY

Mercuriu de Aur



FPC „Rogob” SRL

Director general Igor Roșca

CATEGORIA – PRODUSE TEHNICO – INDUSTRIALE

16.

SRL “Metronlab”

Medalia de Aur



SRL “Metronlab”

Director   Andronachi Grigore

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL ENERGETICII ȘI CONSTRUCȚIILOR

17.

Bon-CaS

Mercuriu de Aur



SC „Beton Service” SRL

Director general Vladimir Onica

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

18.

Green Hils Market

Centrul de distribuție

Medalia de Aur



ICS VISTARCOM SRL

Director general



Penschi Igor

Nominația EXPORT



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

19.

LEFRUCOM

Mercuriu de Aur



SRL „Lefrucom”

Director- Cetulean Stela

CATEGORIA – PRODUSE TEHNICO – INDUSTRIALE

20.

”Moldovahidromaș” SA

Medalia de Aur



MoldovahidromașSA

Director General Vlas Mihai

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL TEHNICII ȘI TELECOMUNICAȚIILOR

21.

The Bat!

Mercuriu de Aur



,,Ritlabs” SRL

Director Masiutin Maxim

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

22.

Zel „Ungheni-Business”

Mercuriu de Aur



Zona Economica Liberă “Ungheni-Business”

Administrator Principal -Iepuraș Natalia



Nominația INTER



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

23.

Kardel

Medalia de Aur



Î.M. “Rikardel” SRL

Director Fahar Fagief

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL ENERGETICII ȘI CONSTRUCȚIILOR

24.

Gas natural fenosa

Mercuriu de Aur



Î.C.S Red Union Fenosa S.A

Country manager

Jose Luis Gomez Pascual

CATEGORIA – MĂRFURI ȘI SERVICII PENTRU CASĂ

25.

Karcher

Mercuriu de Aur



ÎM ,,Karcher” SRL

Director General Grecov Igor

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

26.

Velmart

Mercuriu de Aur



ICS VISTARCOM SRL

Director General   Penschi Igor

Nominația FAVORITA ANULUI



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

27.

Grand Mersi

Mercuriu de Aur



SRL ,,Moldagroproduct”

Director General   Gladcov Serghei

CATEGORIA – BERE ȘI BĂUTURI NEALCOOLICE

28.

Aqua Uniqa

Mercuriu de Aur



SRL ,,GELIBERT”

Director general Bejenari Vasile

CATEGORIA – BĂUTURI ALCOOLICE

29.

Bacio Di Bolle

Mercuriu de Aur



,,Maurt” SRL

Director General Aurel Morar

CATEGORIA – PRODUSE TEHNICO – INDUSTRIALE

30.

Agromasina

Mercuriu de Aur



S.A.Agromasina”

Director general- Reulet Oleg

31.

“TEHLAB SERVICE” SRL

Medalia de Aur



“TEHLAB SERVICE” SRL

Director general – Mihaliciuc Serghei

CATEGORIA – MODA ȘI ALTE PRODUSE DE LARG CONSUM

32.

Giovanni Primo

Mercuriu de Aur



Fabrica de confecţii „Ionel” SA

Director general Luchian Tamara

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL ENERGETICII ȘI CONSTRUCȚIILOR

33.

PRO IMOBIL GRUP

Mercuriu



PRO IMOBIL GRUP SRL

Director General – Vlad Musteață

34.

Profsystem

Medalia de Aur



SC ,,Profsystem” S.R.L.

Director General – Natalia Gudima

CATEGORIA – MĂRFURI ȘI SERVICII PENTRU CASĂ

35.

Zolușca

Mercuriu de Aur



SRL ,,Iacob”

Director Iacob Vitalie

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

37.

AUDIT Concret

Mercuriu de Aur



SA “Audit Concret

Administrator Ana Litr



Nominația RESPONSABILĂ SOCIAL



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

38.

Zahăr 5 inimioare

Mercuriu de Aur



I.M. “Sudzucker Moldova” SA

Spicherul Comitetului de Conducere - Dr. Alexander Koss

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL ENERGETICII ȘI CONSTRUCȚIILOR

39.

ECTO

Mercuriu de Aur



ÎCS ,,LUKOIL-MOLDOVA” SRL

Director general Isayev Feyruz

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL TEHNICII ȘI TELECOMUNICAȚIILOR

40.

StarNet

Mercuriu de Aur



SC ,,STARNET” SRL

Director General, Fondator, Alexandru Machedon

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

41.

Fincombank

Mercuriu de Aur



“fincombank” S.A

Președintele Băncii Victor Hvorostovschii

Nominația MARCA CONSACRATĂ



CATEGORIA – PRODUSE ALIMENTARE

42.

Floris

Mercuriu de Aur



SA ,,Floarea Soarelui”

Director general – Ostrovețchi Stela

CATEGORIA – BERE ȘI BĂUTURI NEALCOOLICE

43.

Bere Chișinău

Mercuriu de Aur



Î.M.,,EFES Vitanta Moldova Brewery’’S.A.

Director General, Gokce Yanasmayan

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII DE SĂNĂTATE ȘI FRUMUSEȚE

44.

Viorica

Mercuriu de Aur



SA ,,Viorica-Cosmetic”

Director General Spivacenco Anatolie

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL ENERGETICII ȘI CONSTRUCȚIILOR

45.

CALCAR SA

Mercuriu de Aur



SA ,,CALCAR

Director General – Gricalovscaia Nina

CATEGORIA – MĂRFURI ȘI SERVICII PENTRU CASĂ

46.

„Fresh

&Joy

Mercuriu de Aur



ÎI „Alexandru Chelaru”

Director- Chelaru Angela

CATEGORIA – PRODUSE ȘI SERVICII ÎN DOMENIUL TEHNICII ȘI TELECOMUNICAȚIILOR

47.

Moldcell

Mercuriu de Aur



Întreprinderea mixtă ,,Moldcell” Societate pe acțiuni

Director general Moldcell – Barkin Mehmet Secen

48.

Operator Național Moldtelecom

Medalia de Aur



SA ,,Moldtelecom”

Director general Dan Mitriuc

CATEGORIA – SERVICII FINANCIARE, EDITORIALE, DE CONSUM ȘI VÂNZĂRI CU

                           AMĂNUNTUL

49.

BC “Moldova Agroindbank”SA

Mercuriu de Aur



BC “Moldova Agroindbank”SA

Președ. Comit. de Conducere a Băncii - Serghei Cebotari

50.

Î.S. Combinatul Poligrafic din Chisinau

Medalia de Aur



Î.S. „Combinatul Poligrafic din Chişinău”

Director – Bilan Valentina



NOMINAŢIAREPUTAȚIE ȘI ÎNCREDERE

51.

DOMNIȚA

Mercuriu de Aur



I.M. “Sudzucker Moldova” SA

Spicherul Comitetului de Conducere - Dr. Alexander Koss



ICAM

Mercuriu de Aur



ÎPC ,,ICAM’’ SA

Director General – Todorov Oleg

52.

KERAMIN

Mercuriu de Aur



KERAMIN GRUP SRL

Director Babin Ana

53.

lUKOIL

Mercuriu de Aur



ÎCS ,,LUKOIL-MOLDOVA” SRL

Director general Isayev Feyruz

54.

„ROGOB”

Mercuriu de Aur



FPC „Rogob” SRL

Director general Roşca Igor

56.

Floreni SA

Mercuriu de Aur



SA de selectie si hibridizare a pasarilor ,,Floreni”

Director General

Bîta-Bubuioc Odiseea

57.

Orange

Mercuriu de Aur



IM ,,Orange Moldova” SA

Director General – Julien Ducarroz


PREMIUL PENTRU REALIZĂRI ÎN DOMENIUL CALITÎȚII


Nr.

Denumirea întreprinderii

Director general

Distincție

CATEGORIAProduse industriale

1.

ÎCS ,,Knauf-Ghips” SRL

Director general

Buzichevici Cazimir

Laureat-Zeita Calității

2.

,,Calcar” SA

Director general

Gricalovscaia Ina

Laureat-Zeita Calității

3.

ÎS ,,Tirotex”

Director general

Mejinschii Andrei

Laureat-Zeita Calității

4.

,,Introscop” SA

Director general

Bodiu Valeriu

Laureat-Zeita Calității

5.

,,Profsistem” SRL

Director

Gudima Natalia

Laureat-Zeita Calității

6.

ÎS ..Combinatul Poligrafic din Chișinău”

Director

Bilan Valentina

Diplomant

CATEGORIAServicii

1.

ÎCS ,,Health Forever International” SRL

Manager general

Șchiopu Olga

Laureat-Zeita Calității

2.

ÎCS ..LUKOIL-Moldova” SRL

Director general

Isayev Feyruz

Laureat-Zeita Calității

3.

BC ,,Moldova-Agroindbank" SA

Președ. Comit. de Conducere a Băncii - Cebotari Serghei

Laureat-Zeita Calității

4.

BC ,,FinComBank" SA

Președintele Băncii Hvodorovschii Victor

Laureat-Zeita Calității

5.

Grupul Gas Natural Fenosa în Moldova

Country manager JOSE LUIS GOMEZ PASCUAL

Laureat-Zeita Calității

6.

,,BAR MGP BROKER” SRL

Director Dogotari Ilie

Diplomant

7.

AS ,,Justar” SRL

Directyorb Ustimenco Serghei

Diplomant

8.

Sanatoriul ,,Nufarul Alb” SRL

Director general –medic șef Scutelnic VasiliiScutelnic Vasili

Diplomant





CATEGORIAProduse cosmetice

1.

,,Viorica Cosmetic” SA

Director general Spivacenco Anatol

Laureat-Zeita Calității



CATEGORIAProduse alimentare și agricole

1.

,,Debut Sor” SRL

Director general Pilipețcaia Alla

Laureat-Zeita Calității

2.

FPC ,,Rogob” SRL

Director general Igor Roșca

LaureatZeita Calității

3.

SC ,,Pan-Car-Lean" SRL

Director general Leancă Aureliu

LaureatZeita Calității

4.

Metro Cash & Carry Moldova SRL

Director general D'Introno Michele

LaureatZeita Calității

5.

,,Floarea soarelui” SA

Director general Ostrovețchi Stela

LaureatZeita Calității

6.

,,Gelibert” SRL

Director general Bejenari Vasile

LaureatZeita Calității

7.

,,Floreni” SA

Director general Bîta-Bubuioc Odiseea

Diplomant



CATEGORIABăuturi alcoolice

1.

ICS ..Renaissance-Perfect” SRL

Director general Begu Serghei

Laureat-Zeita Calității





           „FABRICAT ÎN MOLDOVA”   

  

Nr.

Premiant

Președintele consiliului



Unitatatea Teritorial Administrativă Găgăuzia

Guvernator -Irina Vlah

1.     

Consiliul raional Anenii Noi

Președintele raionului -Barbăroșie Alexandru

2.     

Consiliul raional Cahul

Președintele raionului -Ion Groza

3.     

Consiliul raional Călărași

Președintele raionului -Sergiu Artene

4.     

Consiliul raional Cimișlia

Președintele raionului -Mihail Olărescu

5.     

Consiliul raional Criuleni

Președintele raionului -Iurie Andriuța

6.     

Consiliul raional Edineț

Președintele raionului -Iurie Garas

7.     

Consiliul raional Fălești

Președintele raionului -Iraida Bînzari

8.     

Consiliul raional Florești

Președintele raionului -Ștefan Paniș

9.     

Consiliul raional Hîncești

Președintele raionului -Ghenadie Buza

10. 

Consiliul raional Ialoveni

Președintele raionului -Anatolie Dimitriu

11. 

Consiliul raional Leova

Președintele raionului -Ion Gudumac

12. 

Consiliul raional Nisporeni

Președintele raionului -Ion Artene

13. 

Consiliul raional Rezina

Președintele raionului -Eleonora Graur

14. 

Consiliul raional Rîșcani

Președintele raionului -Iurie Urzică

15. 

Consiliul raional Strășeni

Președintele raionului -Mihail Popa

16. 

Consiliul raional Ungheni

Președintele raionului -Ludmila Guzun

17. 

mun. Bălți

Primarul municipiului- Renato Usatîi




Материал подготовлен MyBusiness.md

ODIMM logo
280 70
aipa2019